بانک مجازی

در عصر حاضر که دوران طلایی فن آوری اطلاعات و ارتباطات است، ارتباطات الکترونیکی، سنگ بنای کسب و کار و اقتصاد کشورها را تشکیل می‌دهد. بانک‌های مدرن در چنین فضایی، نقشی محوری در توسعه اقتصادی کشورها ایفا می‌کنند. بانکهای مجازی نیز از جمله بانکهای مدرنی هستند که فعالیتهای خود را به صورت تمام الکترونیک انجام می‌دهند. بارزترین تفاوت این بانک‌ها با بانک‌های رایج، نداشتن شعبه است.
سیستم‌های الکترونیکی بانکی در بانک‌های مجازی به بنگاه‌های تجاری و افراد، اجازه انجام امور بانکی را از طریق سیستم‌های مخابراتی می‌دهند. این سیستم‌های نوین، امکان استفاده از کامپیوترهای شخصی و متصل به شبکه بانک را در حالی فراهم می‌آورند که مشتریان قادر به دسترسی به حساب بانکی و انجام عملیات‌ بانکی خود از هر نقطه و در هر زمانی خواهند بود.

بانکداری الکترونیکی در مقایسه با بانکداری سنتی از ویژگی‌های جذاب و منحصر به فردی برخوردار است. عدم نیاز مشتری به مراجعه حضوری به بانک، امکان صرفه جویی در وقت را به عنوان ارزشمندترین دارایی مشتریان فراهم می‌آورد. عدم نیاز بانک به تاسیس شعبه و تحمل هزینه‌های گزاف آن (شامل ایجاد و تجهیز شعبه و نیز تامین نیروی انسانی لازم برای اداره آن) از جمله ویژگی‌های ممتاز بانک مجازی است که در بر دارنده منافع مشترک هم برای مشتریان و هم برای بانک خواهد بود. در بانک الکترونیکی (مجازی)، مشتریان و کاربران یکی می‌شوند و از طریق اینترنت و سایر وسائل ارتباطی الکترونیکی از خدمات بانک استفاده می‌کنند.

بانک الکترونیکی آرین، نخستین بانک از نوع خود در ایران است که علاوه بر ارائه خدمات بانکی رایج، میتواند خدمات ویژه و منحصر به فرد بانکی و تجاری به مشتریانش ارائه دهد. این مهم از آن روی امکان پذیر است که نداشتن شعبه، کاهش هزینه‌ها، افزایش فرصت ارائه خدمات برتر و چابکی را برای بانک به ارمغان می‌آورد. خدماتی که با یاری خداوند متعال، همت دست‌اندرکاران بانک و حمایت مردم شایسته و دوستدار نوآوری، در آینده نزدیک و با افتتاح بانک در اختیار هموطنان گرانقدر قرار خواهد گرفت.